Nieuwsbrief 490



Kennedy-Mars Sittard
WWW.WANDELGIDSLIMBURG.COM
WWW.WANDELGIDSZUIDLIMBURG.COM

Datum: 21/01/2012
Café de Paol  Altweerterheide
Nieuw op de site: Wandeling 490. Altweerterheide 11,5km. Tijdens deze vlakke en gemakkelijke wandeling wandelt u door de bossen van de Altweerderheide naar het prachtige ven Grote IJzerenman. Dan wandelt u langs mooie vennetjes en langs beekjes door de prachtige natuur van het IJzerenmangebied. Tijdens de terugweg passeert u een hertenkamp en een leuk heidegebied. Bijna halverwege kunt u pauzeren bij restaurant De Sluis en aan het eind is een mooi terras. U kunt natuurlijk ook starten bij De Sluis en pauzeren bij café De Paol. Onderweg passeert u veel zitbanken. Bekijk hier de wandeling en foto's.

Foto onder: Mooie vennetjes in natuurgebied IJzerenman.
De Dorpsherberg Ospel
Nieuw op de restaurantpagina Noord-Limburg: De Dorpsherberg in Ospel. Hier start binnenkort wandeling 491.
Ingezonden foto: Onderstaande foto van wandeling 3, doorkijkje naar Eperheide.
Fotograaf:Leon Weijden.
Wandelen in het Leudal
Ingezonden foto: Onderstaande foto van wandeling 312 Val Dieu, het uitkijkpunt Knuppelstok bij Saint  Jean-Sart.
Fotograaf:J.Creuwels.
Ingezonden foto: Onderstaande foto van wandeling 173, de kleurrijke omgeving van Wijnandsrade.
Fotograaf:Bert Smeets.
Steenkolenmijn Valkenburg
Actueel:  Deze week een heel leuke route gemaakt van Pierre Desfawes in het land van de Vesdre. Deze start in de oude textielstad Verviers en wordt wandeling 509.

Foto onder: Op straat in Verviers zie je nog oude textielmachines uit vervlogen tijden.
Reacties: Wandeling 160 Valkenburg.

hallo allemaal,ik heb deze route vandaag op 9-1-2012 voor de tweede keer gelopen.Ik heb al veel en vaak rondom valkenburg gelopen maar dit een mooie ,bijzondere, niet temoeilijke wandeling.Ik denk wel dat ie iets meer als 6 km is.Ik ben al zo vaak bij de drie beeldjes geweest maar dankzij de opmerking in de boom links.....heb ik voor de eerste keer de beeldjes gezien.Mooi gedaan.Aangezien het erg veel geregend heeft de laatste tijd waren de meeste paden goed begaanbaar,soms wat modderig en glibberig.De uitzichten tijdens deze wandeling zijn zeer bijzonder,vooral boven op de Doalkesberg.360 graden rond.Prachtige uitzichten over het glooiende landschap.Veel vogels gezien en gehoord.In 't koetshoes is het nog lekker nagenieten.tot de volgende keer,groetjes ine
 
Foto onder:Trappenpad naar de Doalkesberg.

Volgende wandeling: 491. Ospel 11,7km - 13,7km. Tijdens deze vlakke wandeling wandelt u over goed begaanbare wegen, veldwegen en graspaden naar het Nationale Park De Groote Peel.

Foto onder: Het mooie natuurgebied De Groote Peel.

Handige links:

Volgende Nieuwsbrief: 28/01/2012
Wandelroutes voor rolstoelers
Wandelroutes Promenades Ardennen
Wandelen in het Leudal
Wandelen in het Maas- en Swalmdal
Roerdal Midden-Limburg
Wandelroutes in Pays de Herve Land van herve
Wandelen in het Piztal Oostenrijk