Nieuwsbrief 480



WWW.WANDELGIDSLIMBURG.COM
WWW.WANDELGIDSZUIDLIMBURG.COM

Datum: 28/11/2011

Beste wandelaars, zoals jullie gemerkt hebben maken we samen met Peter Munnichs prachtige routes in Naturpark Maas-Schwalm-Nette richting de bron van de Schwalm. Deze routes vindt je op de Overzichtskaart.
Restaurant Zur Pannenmühle Niederkrüchten
Nieuw op de site: Wandeling 480. Niederkrüchten (D) 12,2km. Tijdens deze vlakke wandeling wandelt u door prachtige loofbossen naar het dorpje Lüttelforst. Dan verder naar het dorp Merbeck. De terugweg gaat door velden, het dorpje Tetelrath en een mooi stuk langs de Schwalm. Onderweg passeert u de prachtige watermolen Lüttelforstermühle. Aan het eind is een mooi terras (Binnen geen honden toegestaan). U kunt de wandeling inkorten tot 8km. Bekijk hier de wandeling en foto's.

Foto onder: Mooie plekjes aan de Schwalm nabij Niederkrüchten.
Auberge Le Randonneur Hockai
Nieuw op de restaurantpagina: Brasserie le Randonneur in Hoickai (B). 
Kribkeswandelingen: Verdeeld over 5 Heuvelland dorpen zijn tijdens de Advent- en Kersttijd 8 schitterende korte en lange wandelroutes uitgezet, waarlangs mooie Kribkes, weg-kruisen en kapelletjes zijn te bewonderen. Tijdens de wandelingen kunt u genieten van de mooie natuur in ons 5 sterrenlandschap en tegelijkertijd alvast in kerststemming komen. De 5 deelnemendedorpen zijn: Epen, Eys, Mechelen, Slenaken (samen met Heijenrath) en Vijlen.

De 8 verschillende, op zich staande, wandelingen die door “knooppunten” met elkaar verbonden zijn, kunt u zo lang maken als u zelf wilt. U kunt wandelen op elke dag van de week, in verschillende dorpen en per auto of openbaar vervoer van dorp naar dorp reizen. De wandelingen zijn zo uitgezet dat overal gestart kan worden.

Er is voldoende parkeergelegenheid bij of in de buurt van de deelnemende bedrijven en op de aangegeven parkeerplaatsen. De meeste Kribkes zullen ´s avonds feeëriek worden verlicht. De wandelroutes zijn echter niet overal verlicht. Op diverse locaties langs de routes kan gepauzeerd worden en onder het genot van diverse drankjes en lekkernijen even tot rust komen in deze, toch al hectische tijd.

Een boekje met vouchers is gratis verkrijgbaar bij de deelnemende bedrijven. Meer informatie over de dorpen, routes en deelnemende bedrijven is te vinden op de website

www.kribkeswandeling.nl
Vooruitblik: Onderstaande foto van wandeling 500, een van de vele mooie panorama's.
Eigen foto: Deze prachtige eik met 7 stammen passeer je tijdens wandeling 410 Jalhay,  de doorsnee is wel 2m!
Ingezonden foto: Onderstaande foto van wandeling 306, uitzicht op de Vaalserberg.
Fotograaf:Leon Weijden.
Wandelen in het Leudal
Ingezonden foto: Onderstaande foto van wandeling 343,  de Geul bij Epen.
Fotograaf:G.Nelissen.
Ingezonden foto: Onderstaande foto van wandeling 477, de  Wesertalsperre bij Eupen.
Fotograaf:Bert Smeets.
Wandelen in het Maas- en Swalmdal
Actueel:  Afgelopen week een nieuwe route gemaakt van Schwalmtal naar Schwaam door prachtige loofbossen en mooie stukjes langs de Schwalm. Dit wordt wandeling 487.

Foto onder: Mooi plekje aan de Schwalm nabij Lüttelforst.
Reacties: Wandeling 410 Jalhay.

Daar gaan we weer; schitterende wandeling met mooie vergezichten richting Solwaster en meer. Bovendien geboft met het prachtige herfstweer.We zien dat deze wandeling in de plaats is gekomen van Baraque Michel. Dat zal liggen aan de grote brand afgelopen voorjaar. Volgens Andy Holz van eifelwetter.de waren zelfs de vlonders aangetast door het vuur, maar zag je ook al enig herstel van de natuur.
Deze Andy heeft trouwens op zijn website een mooie fotoreportage van de "inversion" de afgelopen weken in het eifelgebied/hoge venen met een duidelijk 'Nebelmeer" zichtbaar.
Je kunt merken dat we in een bronnengebied wandelen rondom Spa met bergbeken zoals de Sawe en Satte. We vragen ons alleen af of met meer neerslag deze bergbeekjes wild bruisende beken worden; Zorg voor goede wandelschoenen, vlonders, bruggetjes kunnen verraderlijk glad zijn. Beschrijving is weer top. Aanrader, dank aan samenstellers.


Chrit & Anne uit Geleen.

Foto onder: Platte rots aan de Hoëgne.

Volgende wandeling: 481-482 Hoëgne 10km - 18km. Deze echte Ardennenklassieker is een must voor elke wandelliefhebber. Vanaf een parkeerplaats nabij het dorp Sart wandelt u 4km stroomopwaarts langs de schilderachtige bergbeek Hoëgne naar Hockai.

Foto onder: De bergbeek Hoëgne.

Handige links:

Volgende Nieuwsbrief: O3/12/2011
Wandelroutes voor rolstoelers
Wandelroutes Promenades Ardennen
Wandelen in het Leudal
Wandelen in het Maas- en Swalmdal
Roerdal Midden-Limburg
Wandelroutes in Pays de Herve Land van herve
Wandelen in het Piztal Oostenrijk