Nieuwsbrief 375



WWW.WANDELGIDSZUIDLIMBURG.COM

Datum: 10/07/2010
Gemeenschapshuis café De Koppel Dieteren
Nieuw op de site: Wandeling 375. Dieteren 10km. Tijdens deze vlakke wandeling, die start bij Gemeenschapshuis De Koppel,  wandelt u eerst naar het gehucht Ophoven. Dan buigt u het prachtige natuurgebied de Doort in. U wandelt hier geruime tijd over mooie graspaden langs de beek en mooie vijvers. Het enige wat u hier hoort zijn de vogels. Tijdens de terugweg wandelt u ook langs een prachtige vijver. Neem zelf proviand mee, halverwege staat een zitbank. Bekijk hier de wandeling en foto's.

Foto onder: Prachtige natuurvijver in natuurgebied De Doort.
Ingezonden foto: Onderstaande foto van wandeling 80, mooie natuur in de omgeving van Euverem.
Fotograaf:Leon Weijden.
Ingezonden foto: Onderstaande foto van wandeling 306,  kasteel Lemiers.
Fotograaf:Mathieu Simons.
Heuvelland wandel 4 daagse
Ingezonden foto: Onderstaande foto van wandeling 371, de Bemelerberg is een prachtig wandelgebied.
Fotograaf:Bert Smeets.
Actueel: Deze week een route gemaakt vanuit Brachterberg naar Linne. Dit wordt wandeling 383.
Foto onder: Grote gewassen en een kleine kerktoren..........
Reacties: Wandeling 28 Vaals.

Na de subtropische hitte van afgelopen week, vonden we dit een mooi tochtje om op zondagmiddag te maken. Hoewel het een oude route betreft, is ze nog steeds perfect te volgen. Het is een korte route, maar ze is toch afwisselend. Wie wil, kan al vlak na aanvang even de trappetjes oplopen en de grafheuvel met bijbehorend kunstwerk te bekijken.
De route komt het bos niet uit, maar wordt nooit eentonig. Tijdens het wandelen wisselen loof- en naaldbos zich af en als we een beetje rondkijken, zien we tal van kleurige bloemen en planten. Nagenoeg de hele weg worden we vergezeld door een natuurlijke radio in de vorm van vogelgezang.
De doorkijkjes op het dal nodigen uit om even te blijven staan en het uitzicht te bewonderen. Onderweg staan enkele zitbanken waar we van de gelegenheid gebruik maken om even te zitten en gewoon te genieten van al het audiovisueel natuurschoon om ons heen.
Voor ons was het een geslaagd uitje in een mooie omgeving.
Myriam en Rudi uit Lanaken.

Foto onder: Schaduwrijk wandelen in het Vijlenerbos.

Volgende wandeling: 376. Montzen 11km. Tijdens deze wandeling met hellingen door Pays de Herve wandelt u eerst naar het Chateau de Boich. Dan wordt het klimmen naar het Heesbos op een hoogte van 300m.

Foto onder: Prachtige uitzichten nabij Montzen.

Handige links:

Volgende Nieuwsbrief: 14/07/2010
Roerdal Midden-Limburg
Wandelroutes in Pays de Herve Land van herve
Wandelen in het Piztal Oostenrijk